PIVOVAR

Bc. Martin Tóth, DiS.

Vrchní sládek

Tel: 774 336 234

Případné dotazy na odběr piva v KEG sudech, půjčování výčepního zařízení apod., směřujte na našeho vrchního sládka.

Naše druhy piv

12° RATÍŠKOVICE

Spodně kvašený poctivý ležák vařený z plzeňského sladu s malým přídavkem mnichovského, který mu dává pro nás tu správnou zlatavou barvu. Je chmelený žateckým chmelem pro dosažení vyjímečné chutě a vůně.

11° WAINHARA

Spodně kvašená, dobře pitelná, jantarově zbarvená jedenáctka s výraznou chmelovou vůní, ale příjemnou hořkostí. Vařená dvourmutovým způsobem ze tří druhů českých sladů, chmelena žateckými druhy chmele.

9° WITBIER

Svrchně kvašené, zářivě žluté pšeničné pivo belgického typu s obsahem nesladované pšenice, ovesných vloček, pomerančů a koření. Pivo je lehké, málo chmelené neměckým chmelem. V chuti je mírně kyslé.

12° APA (American pale ale)

Světlezlaté, svrchně kvašené pivo s výraznou hořkostí (32 IBU). Pivo je vařené infůzí a chmelené americkými druhy chmele v základu a na čtvrté chmelení byl použit chmel Citra. Ve vůni je cítit tropické ovoce a citrusy.

12° SVATOVÁCLAVSKÉ

Dvourmutová, světlá, spodně kvašená dvanáctka s vyšším chmelovým aroma a hořkostí, která zrála po dobu šesti týdnů. Hořkost a chmelové aroma je dodáno chmelem žatecký poloranný červeňák - Osvaldův klon 72.

13° RED - (American red ale)

Svrchně kvašená s tmavě měděnou až načervenalou barvou, které je docíleno vídeňským sladem s přídavkem sladu karamelového.  Ve sladovém těle je oříškový podtón s kořeněno-karamelovou chutí, ta je umocněna vyšší hořkosti ( 35 IBU) po americkém aromatickém chmelu Amarillo, kde vynikají nejen citrusy, ale i květiny, jak na chuti, tak na vůni. 

16° SEN - (Senátor)

Tmavé spodně kvašené pivo vařené z pěti druhů sladu, včetně sladu praženého (F), klasickou dekokcí na dva rmuty. Tmavá téměř černá barva s hustou pěnou, plným tělem a nižším řízem poukazují na pivo silnější povahy pro zahřátí v zimní čas. Ve vůni i chuti je cítit pražený slad, který pivu dává chuť po kávě a hořké čokoládě. Pivo je méně chmelené odrůdou Sládek.

12° GRANÁT

Polotmavé spodně kvašené pivo vařené ze tří druhů sladu. Převážně mnichovského tmavého, jemně chmelené německým a českým chmelem, tak aby hořkost nezastiňovala jemnou karamelovou chuť.

13,5° RAUCHBIER

Je tmavě měděné spodně kvašené pivo s intenzivní kouřovou a jemně praženou chutí, která je docílena přidáním nakuřovaného sladu (65%). Hořkost není příliš vysoká, aby nebránila jemnému kouřovému buketu, je dodána německými odrůdami chmele.