Pivovar

Ing. Jiří Fanta

+420 602 739 141

Naše druhy piv

12° RATÍŠKOVICE

Spodně kvašený poctivý ležák vařený z plzeňského sladu s malým přídavkem mnichovského, který mu dává pro nás tu správnou zlatavou barvu. Je chmelený žateckým chmelem pro dosažení vyjímečné chutě a vůně.

11° WAINHARA

Spodně kvašená, dobře pitelná, jantarově zbarvená jedenáctka s výraznou chmelovou vůní, ale příjemnou hořkostí. Vařená dvourmutovým způsobem ze tří druhů českých sladů, chmelena žateckými druhy chmele.

9° WITBIER

Svrchně kvašené, zářivě žluté pšeničné pivo belgického typu s obsahem nesladované pšenice, ovesných vloček, pomerančů a koření. Pivo je lehké, málo chmelené neměckým chmelem. V chuti je mírně kyslé.

12° APA (American pale ale)

Světlezlaté, svrchně kvašené pivo s výraznou hořkostí (32 IBU). Pivo je vařené infůzí a chmelené americkými druhy chmele v základu a na čtvrté chmelení byl použit chmel Citra. Ve vůni je cítit tropické ovoce a citrusy.

12° SVATOVÁCLAVSKÉ

Dvourmutová, světlá, spodně kvašená dvanáctka s vyšším chmelovým aroma a hořkostí, která zrála po dobu šesti týdnů. Hořkost a chmelové aroma je dodáno chmelem žatecký poloranný červeňák – Osvaldův klon 72.

13° RED – (American red ale)

Svrchně kvašená s tmavě měděnou až načervenalou barvou, které je docíleno vídeňským sladem s přídavkem sladu karamelového.  Ve sladovém těle je oříškový podtón s kořeněno-karamelovou chutí, ta je umocněna vyšší hořkosti ( 35 IBU) po americkém aromatickém chmelu Amarillo, kde vynikají nejen citrusy, ale i květiny, jak na chuti, tak na vůni. 

16° SEN – (Senátor)

Tmavé spodně kvašené pivo vařené z pěti druhů sladu, včetně sladu praženého (F), klasickou dekokcí na dva rmuty. Tmavá téměř černá barva s hustou pěnou, plným tělem a nižším řízem poukazují na pivo silnější povahy pro zahřátí v zimní čas. Ve vůni i chuti je cítit pražený slad, který pivu dává chuť po kávě a hořké čokoládě. Pivo je méně chmelené odrůdou Sládek.

12° GRANÁT

Polotmavé spodně kvašené pivo vařené ze tří druhů sladu. Převážně mnichovského tmavého, jemně chmelené německým a českým chmelem, tak aby hořkost nezastiňovala jemnou karamelovou chuť.

13,5° RAUCHBIER

Je tmavě měděné spodně kvašené pivo s intenzivní kouřovou a jemně praženou chutí, která je docílena přidáním nakuřovaného sladu (65%). Hořkost není příliš vysoká, aby nebránila jemnému kouřovému buketu, je dodána německými odrůdami chmele.

14° IPA – India Pale Ale

Zlatavé, až sytě zlaté svrchně kvašené pivo s výraznou hořkostí (40 IBU). Pivo je vařené infuzí a chmelené aromatickými odrůdami chmele. V základu a na čtvrté chmelení byl použit chmel Galaxy, dále pak Chinook a Cascade. Ve vůni i chuti je cítit především ananas a citrusové plody. Hořkost je vyvážená, tělo plnější, pivo je dobře pitelné až návykové.

12 ° Weizenbier 

Svrchně kvašené, slámově žluté pšeničné pivo bavorského typu. Pivo je přes vyšší stupňovitost původní mladiny lehké. Málo chmelené neměckými odrůdami chmele s mírnou kyselostí v chuti.  Na vůni i chuti je vlivem kvasnic pro svrchního kvašení cítit hřebíček a banán. Poměr pšeničného sladu je 55%. 

10,5° Chmelníček

Dvourmutová, světlá, spodně kvašená desítka s vyjímečným chmelovým aroma, získaným kombinací deseti druhů chmele nejen z ČR, ale i zahraničí. Pivo je vařené ze tří druhů sladu o stejném poměru, díky tomu má zlatavou až jantarovou barvu.

12° Roggenbier

Spodně kvašený, infuzí vařený německý žitný speciál s podílem žitného sladu 34% . Sytě zlaté až oranžové pivo s příjemnou vůní a chlebovou chutí, s náznakem medu, lehce jsou cítit citrusovo-chmelové tóny po použitém chmelu Tetnanger. Pivo je málo chmelené, poměrně hutné, ale zároveň osvěžující.

10° Basket Ale

Svrchně kvašená světlá desítka typu American Pale Ale, vařená infuzí z Plzeňského sladu se symbolickým přídavkem sladu Pale Ale a pšenice. Lehká a osvěžující s vyšší hořkostí (30 IBU). Chmelená kombinací amerických druhů chmele včetně čtvrtého studeného chmelení chmely Comet a Crystal, které pivu dávají výraznou chuť a vůni po svěžích citrusech, především pak po grepech a mandarinkách.

11°, 13° Vienna Lager

Polotmavé spodně kvašené pivo měděné barvy z Vídeňského sladu s přídavkem sladu karamelového. Má plné, lehce nasládlé tělo se sladovo-kořeněnou vůní a chutí. V chuti je navíc cítit karamel s dozníváním po lískových oříšcích. Je méně chmelené žateckými chmely, aby mohla chuť sladů více vystoupit. 

Adresa:

Vítězná 1220, Ratíškovice

Telefon:

+420 518 367 462

E-mail:

pivovar@namlyne.com

Otevírací hodiny

Pondělí

11.00 - 21.00

Úterý

11.00 - 22.00

Středa

11.00 - 22.00

Čtvrtek

11.00 - 22.00

Pátek

11.00 - 23.00

Sobota

11.00 - 23.00

Neděle

11.00 - 21.00